Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero
17. 12. - 29. 12.
43 575,-

Camagüey

Asi 550 km jihovýchodně od Havany se nachází Camagüey, rušné, ale atraktivní a pohodlné koloniální město, s populací 300 tisíc obyvatel, třetí největší město na Kubě. Střízlivé staré fasády ukrývají malebné dvory a ve městě naleznete přibližně půltucet náměstí, která se honosí rozpadajícím se, ale stále fungujícím starým kostelem. Některé z nich byly pěkně zrekonstruovány – např. Nuestra Seńora del Carmen a Iglesia San Juan de Dios.

Rodiště Ignacia Argamonte

Roviny provincie Camagüey, na kterých se pase dobytek, udržují málo vody, a tak si obyvatelé už před mnoha lety vyrobili ohromné kameninové nádoby na chytání a skladování dešťové vody. Tyto tinajones jsou dodnes ozdobou mnohých ná městí a dvorů. Neznámější rodák tohoto města, Ignacio Agramonte, generál desetileté války, se narodil v roce 1841 v Casa Natal de Ignacio Agramonte, v hezké budově ze začátku 19. století, kterou najdete přímo v centru na náměstí Plaza de los Trabajdores.

Tento patriot města zahynul v roce 1873 a jeho pobyt ve městě připomíná jeho osobní majetek. Navštivte Nuestra Seńora de la Merced, kostel naproti, ve kterém uvidíte loupající se fresky a uctívané předměty, uchovávané v kryptě. Temperamentní jezdecká socha Agramonta značí střed Parque Agramonte (o něco dál na jih). Katedrála okupuje jednu stranu parku; v Casa de la Trova okolo květinového dvorku se konají odpolední a večerní hudební představení.

kuba, san juan de dios

Kostely v Camaguey

Deset minut chůze západním směrem po Calle Cristo vás zavede k důstojnému kostelu z 18. století, Santo Cristo del Buen Viaje (Kristus dobrých cest). Za kostelem je kouzelný hřbitov plný křížů a mramorových svatých. Několik bloků na sever, na trojúhelníkovém náměstí Plaza del Carmen, stojí nepřehlédnutelný Convento de Nuestra Seńora del Carmen.

Kostel, pocházející z 19. století, se pyšní fasádou, která je jednou z nejkrás nějších na Kubě. V Camagüey je kostel unikátní také tím, že má dvě věže; nedávno byl zrestaurován do své bývalé krásy. Nejkrásnější atrakcí v Camagüey je nádherně zrestaurované Plaza San Juan de Dios, staré hranaté dlážděné náměstí, obklopené zářivě barevnými jednopodlažními budovami z 18. století a pěkným žlutým kostelem vedle zrestaurované bývalé nemocnice. Několik bloků jižněji, blízko řeky, se každý den koná impozantní zemědělský trh, zásobovaný překvapivou mí rou masa a zemědělské produkce.