Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
24. 05. - 04. 06.
26 725,- Be Live Experience Varadero ****, Varadero

Poloostrov Zapata

Poloostrov Zapata je největší bažinnou oblastí v Karibiku, rovnou jako lívanec a pokrytou mangrovovými močály a pastvinami. Mangróvie u Playa Larga na poloostrově Zapata. Vyskytují se zde některé chráněné živočišné druhy, např. krokodýl, kapustňák a početné druhy ptáků. Ale upřímně řečeno, pokud se nezúčastníte výletu s průvodcem zaměřeného na pozorování ptactva, je málo pravděpodobné, že uvidíte nějakou divokou zvěř.

Krokodýlí farma

Výlety se pořádají od Playa Larga. V La Boca, což je krokodýlí farma, můžete v ohradě pozorovat plazy, zapózovat si s krokodýlím mládětem anebo si pochutnat na krokodýlím steaku. Mnohem půvabnější je malebný Guamá, vzdálený od La Boca půlhodinku jízdy lodí podél umělého kanálu a přes rozlehlé jezero Laguna del Tesoro - Jezero pokladů.

Legenda vypráví, že raději než by indiáni dali své šperky španělským conquistadores, naházeli je do moře. Guamá je skupinka malých ostrovů propojených dřevěnými mosty. Několik málo návštěvníků zůstane v doškových cabañas, většina lidí sem však zavítá, aby se prošli po dřevěných chodnících, pozdravili kachny a volavky a dali si něco dobrého k jídlu.

kuba, poloostrov zapata

Invaze do zátoky sviní

Ačkoliv dnes je poloostrov mírumilovným místem, nejznámější je pro svou krvavou roli, kterou sehrál v utajovaném politickém boji. Směrem na jih od La Boca brzy přijdete na Playa Girón – do Zátoky sviní, místa invaze USA v roce 1961. Tehdy zde zemřelo více než 100 lidí.

Cestu, často zamořenou kraby, v nepravidelných intervalech lemují betonové pomníky těch, kteří při invazi zahynuli. V zátoce jsou dva jednoduché izolované hotelové komplexy, jeden v tiché Playa Larga a druhý v Playa Girón, kde již tak dost špinavá pláž je ještě více znečišťována rozbitým betonovým vlnolamem.

Nicméně velkou atrakcí zůstává skvělé Museo Playa Girón (otevřeno denně 9.00–17.00; vstupné), které slouží jako emotivní památník třídenní katastrofy v Zátoce sviní. „Playa Girón: La Primera Derrota del Imperialismo en América Latina” (První porážka imperialistů v Latinské Americe) – tak stojí na billboardu v Zátoce sviní.

Kam se vydat dál?

Matanzas | Varadero | Matanzas a Cárdenas | Poloostrov Zapata