Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero
17. 12. - 29. 12.
43 575,-

Praktické informace

Amabasády a konzuláty

Velvyslanectví ČR na Kubě:
Embajada de la República Checa, Avenida Kohly No 259, vchod 41 a 43, colonia Nuevo Vedado, La Habana; tel.: 00537/333 201, 333 467, 333 105; fax 00537/333 596.

Velvyslanectví Kuby v ČR:
Sibiřské náměstí 1, 160 00 Praha 6; tel.: 224 311 253; e-mail: embacubapraga@embacuba.cz.
Úřední hodiny: po–pá 8.00–16.00, konzulární oddělení po–pá 8.00–11.30.

Webové stránky

Přestože jen velmi málo Kubánců má přístup k Internetu, je překvapivé, kolik informací o Kubě poskytují webové stránky. Od informací o americkém embargu a cestovních omezeních až po cestovní dopo ručení a rady. Zde je několik, které stojí za prohlédnutí:


stránka kubánského turismu

oficielní stránky kubánské vlády

www.cubatravel.cu

www.travelnet.cu

www.infotur.cu

www.lahabana.com

Celní a vstupní požadavky

Pro vstup na Kubu potřebují všichni návštěvníci pas (pasaporte), jehož doba platnosti přesahuje dobu pobytu nejméně o 6 měsíců. Turisté z ČR dále potřebují turistické vízum (tarjeta de turista). Jestliže cestujete s cestovní kanceláří, vydání této karty vám sama zprostředkuje. Pokud cestujete samostatně, kontaktujte kubánské velvyslanectví v ČR. Kartu můžete také získat u cestovní agentury nebo letecké společ nosti (zaplatíte 20–35 dolarů v závislosti na zemi) a je platná 30 dní.

Jestliže plánujete delší pobyt, musíte zajít osobně na Úřad pasové kontroly v Havaně, Factory Final, Nuevo Vedado, otevřeno 8.30–poledne. Návštěvníci jedoucí na Kubu z obchodních důvodů potřebují zvláštní obchodní vízum, které mohou získat na nejbližším kubánském konzulátu. To může trvat i několik týdnů a obvykle je vyžadován i zvací dopis.

Vztahy s USA

kuba, stará havana

Americkým občanům nedovoluje americké obchodní embargo utratit na Kubě peníze bez zvláštního povolení. Existují běžné licence a zvláštní licence pro vládní vyslance, zástupce mezinárodních organizací, Američany s kubánským původem, pracovníky náboženských organizací a organizací zabývajících se pomocí, výzkumníky, sportovce a novináře. Návštěvníci cestující s běžnou licencí nepotřebují žádnou další žádost nebo povolení.

Každý občan USA, který cestuje na Kubu s povolením získaným prostřednictvím nějaké třetí země, tak činí nelegálně. Pokuty jsou stanoveny až do výše 250 000 US$, ale žádný návštěvník nebyl nikdy stíhán za vstup do země bez povolení. Při vašem odjezdu z Kuby se může stát, že budete obtěžováni a že vám budou zabaveny věci nakoupené na Kubě.

Jestliže se tak stane, je lepší řídit se principem „na nic se neptat a ne protestovat. Kubánská vláda americké občany vítá. Pravdou je, že kubánští imigrační úředníci neorazítkují americký pas, ale pouze turistickou kartu. Kubánské směrnice povolují návštěvníkům dovézt: 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 g tabáku, 2 láhve alkoholu. Neexistuje žádné omezení týkající se počtu dolarů, ačkoliv oficiálně nesmíte opustit Kubu s více než 5 000 dolary v hotovosti.

Kuba počasí

Kuba má subtropické podnebí, horké a vlhké. Pro milovníky pláží a výletníky je ideální doba k návštěvě Kuby od listopadu do května, i když na Kubě je spousta sluníčka po celý rok. Počasí neklidu, neboli doba hurikánů trvá od června do konce listopadu. Aktivnější turisté by se měli vyvarovat ná vštěvy uprostřed léta, kdy je vysilující horko a vlhko.

Na horách je chladněji a na jihu a východě tepleji. Orient, východní část Kuby kolem Santiaga, může být šibalsky horký – mnohem víc než západ Kuby.

Turistické informace

Na Kubě neexistuje centrální systém poskytující turistické informace, takže je někdy velmi těžké získat spolehlivé informace. Musíte se spoléhat na informace získané v hotelích a cestovních kancelářích, jejichž hlavní funkcí je prodávat zájezdy. Na Kubě mají všechny hotely informační službu (buró de turismo).