Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero

Provincie Holguín

Okolí rušného hlavního města této provincie působí deprimujícím dojmem, ale čím více na sever cestujete, tím se dojem znatelně slábne. Na plážích pod Sierra Maestra panuje klid a pohoda zlepšuje. Guardalavaca, 60 km od hlavního města provincie, je snad nejhezčím letoviskem na Kubě. Je lemované banáno vými plantážemi a má nádhernou pláž, vzadu ohraničenou stromy, které rostou přímo na pláži.

Luxusní hotely a pláže

Nabídka vodních sportů je úžasná nejen zde, ale také na stejně kouzelné, ale izolované pláži Playa Esmeralda, 2 km západněji. Hotely all-inclusive jsou stavěny podél celého pobřeží až na západ, v zátokách a na nádherných písečných plážích, jako jsou Playa pesquero viejo a Playa pesquero nuevo.

kuba, parque cespedes

Kam na výlet?

V blízkém okolí Guardalavaca existuje spousta výletních možností: Na západě je Bahía de Bariay, která se pyšní památníkem připomínajícím příjezd Kolumba (fakt, který je popírán hlavně městem Baracoa); za zálivem leží Gibara (27 km severněji od Holguín), úchvatné, trochu ospalé přístavní městečko.


Indiánské pohřebiště

Pokud vás láká možnost zaplavat si s delfíny, svezte se lodí k malému akváriu v centru Bahía de Naranjo. Asi 6 km jižněji od Guardalavaca, na kopci uprostřed lesa tyčících se palem a doškových statků, se nachází Chorro de Maíta (otevřeno úterý–sobota 9.00–17.00, neděle 9.00–13.00; vstupné), nejdůležitější odhalené indiánské pohřebiště v Karibiku.

Je zde vystaveno 61 koster, které se datují do období 1490–1540 (více než 200 jich bylo exhumováno); ty kostry, které byly nalezeny v hrobech vykopaných před příchodem dobyvatelů, leží ve fetální poloze (tj. skrčené jako embryo) a ostatní, vykopané po jejich příchodu, již jsou v křesťanské pozici, tj. natažené a se složenými pažemi.

Kam se vydat dál?