Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
09. 04. - 24. 04.
54 975,-
27. 02. - 06. 03.
38 725,- Hotel Melia Las Dunas *****, Cayo Santa Maria

Provincie Holguín

Okolí rušného hlavního města této provincie působí deprimujícím dojmem, ale čím více na sever cestujete, tím se dojem znatelně slábne. Na plážích pod Sierra Maestra panuje klid a pohoda zlepšuje. Guardalavaca, 60 km od hlavního města provincie, je snad nejhezčím letoviskem na Kubě. Je lemované banáno vými plantážemi a má nádhernou pláž, vzadu ohraničenou stromy, které rostou přímo na pláži.

Luxusní hotely a pláže

Nabídka vodních sportů je úžasná nejen zde, ale také na stejně kouzelné, ale izolované pláži Playa Esmeralda, 2 km západněji. Hotely all-inclusive jsou stavěny podél celého pobřeží až na západ, v zátokách a na nádherných písečných plážích, jako jsou Playa pesquero viejo a Playa pesquero nuevo.

kuba, parque cespedes

Kam na výlet?

V blízkém okolí Guardalavaca existuje spousta výletních možností: Na západě je Bahía de Bariay, která se pyšní památníkem připomínajícím příjezd Kolumba (fakt, který je popírán hlavně městem Baracoa); za zálivem leží Gibara (27 km severněji od Holguín), úchvatné, trochu ospalé přístavní městečko.


Indiánské pohřebiště

Pokud vás láká možnost zaplavat si s delfíny, svezte se lodí k malému akváriu v centru Bahía de Naranjo. Asi 6 km jižněji od Guardalavaca, na kopci uprostřed lesa tyčících se palem a doškových statků, se nachází Chorro de Maíta (otevřeno úterý–sobota 9.00–17.00, neděle 9.00–13.00; vstupné), nejdůležitější odhalené indiánské pohřebiště v Karibiku.

Je zde vystaveno 61 koster, které se datují do období 1490–1540 (více než 200 jich bylo exhumováno); ty kostry, které byly nalezeny v hrobech vykopaných před příchodem dobyvatelů, leží ve fetální poloze (tj. skrčené jako embryo) a ostatní, vykopané po jejich příchodu, již jsou v křesťanské pozici, tj. natažené a se složenými pažemi.

Kam se vydat dál?