Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero

Santiago de Cuba

Mnoho návštěvníků dává tomuto druhému největšímu kubánskému městu (554 000) přednost před hlavním městem. Santiago de Cuba (880 km jihovýchodně od Havany) je jedno z nejstarších měst s množstvím koloniálních budov. Nicméně je to město plné života a velmi lákavé. Protože je Santiago uzavřené pohořím Sierra Maestra, může v něm být pekelně horko. Santiagueros zdolávají své ulice vedoucí do kopce ve stínu domů a odpočívají na vyčnívajících balkónech.

Karnevaly v Santiagu de Cuba

Santiago je kubánským tavicím kotlem s přátelskou populací převážně mulatů: potomků Španělů, Francouzů z Haiti, Jamajčanů a ohromného počtu afrických otroků. Afro-kubánská tradice je zde velmi silná a odráží se hlavně v hudbě (projděte se jakoukoli ulicí – kakofonie tónů se line z neviditelných zdrojů) a zvláště v carnavalu, který je v dnešní době – díky nedostatku financí – jen odleskem své bývalé slávy, ale stále nejlepším na Kubě.

kuba, basilica del cobre

Start Fidela Castra

Santiago, které bylo založeno v roce 1514, bylo hlavním městem ostrova až do roku 1553. Je považováno za „hrdinské město“ a místní jsou velmi hrdí na svou rebelskou minulost. Důležité události v 50. letech minulého století ho opět vynesli do popředí, díky hlavní úloze v revolučním boji. Útok na Batistovy vojáky v Moncada Barracks v roce 1953 vymrštil Fidela do středu pozornosti a bylo to právě v Santiagu na hlavním náměstí, kde 1. ledna v roce 1959 poprvé vyhlásil vítězství.

Kam se vydat dál?