Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
09. 04. - 24. 04.
54 975,-
27. 02. - 06. 03.
38 725,- Hotel Melia Las Dunas *****, Cayo Santa Maria

Santa Clara

Santa Clara je malebné univerzitní město proslavené tím, že se stalo místem posledního odpočinku revolučního hrdiny Che Budvary. Nezbytná položka v cestovním deníku pro každého příznivce revoluce. Zde se konala poslední bitva. Začala 28. prosince 1958 a skončila 1. ledna 1959, když se roznesla zpráva o Batistově útěku ze země. Z Havany do Santiaga mířil obrněný vojenský vlak a Che s jeho muži jej přepadli u Santa Clary.

Socha Che Guevary

Čtyři vozy zůstaly zachovány a můžete je zhlédnout v Monumento a la Toma del Tren Blindado (Calle Independencia, otevřeno úterý–sobota 8.00–18.00, neděle 8.00–12.00; vstupné). Můžete jít dovnitř vagonů a prohlédnout si věci a fotografie z té doby.

Na Plaza de la Revolución Ernesto Guevara se tyčí mohutná socha Che ve vojenské uniformě a pod ní se nachází mauzoleum (otevřeno úterý–sobota 8.00–21.00, neděle 8.00–18.00; vstup volný), kde byli pohřbeni Che a jeho muži, kteří padli v bitvě v Bolívii v roce 1967, když byly jejich ostatky navráceny do vlasti v roce 1997. Hned vedle je Museo Histórico de la Revolución, ve kterém je zdokumentován život Che a jeho porevolucionářská role.

kuba, homosapiens

Laya Santa Lucía

Hodinu a půl cesty (110 km) od Camagüey se na severním pobřeží nachází vzdálená Playa Santa Lucia, která láká milovníky slunce svými hotely, rozmístěnými na zvláště jemném poloostrovním pásu písku. Každý hotel je otočen přímo na pláž. Poblíž se nacházejí úžasné korálové útesy, takže potápění je zde opravdu skvělým zážitkem.

Výlety z Playa Santa Lucia

Až na několik barů podél silnice je noční život omezen pouze na hotelovou zábavu. Jediným dalším nedostatkem jsou moskyti, nenasytní jako kdekoliv jinde na ostrově. Hotely denně rozstřikují insekticidy, což je sice dobré pro návštěvníky, ale špatné pro životní prostředí. Jako protiváhu izolace Playa Santa Lucia nabízejí cestovní kanceláře širokou škálu exkurzí, včetně návštěvy rodea v Rancho King, rybaření v hlubinách moře a výlety lodí a helikoptérou do takových nezkažených míst, jako např. Cayo Sabinal a Cayo Saetía.

Autobus jezdí na Playa Los Cocos, vzdálenou asi 5 km, která je se svou ultramarínovou barvou vody silným uchazečem o titul nejkrásnější pláž Kuby. Hned vedle se nachází La Boca, velmi malá komunita pobřežních chatrčí, ve kterých jsou rybí restaurace.