Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero
17. 12. - 29. 12.
43 575,-

Havanská Periferie

Havanská předměstí jsou roztažená a špinavá, ale dá se v nich najít několik míst spojených s pobytem Ernesta Hemingwaye na Kubě, která fungují jako magnety pro hledače stop života tohoto amerického prozaika a publicisty, oceněného Nobelovou cenou za literaturu (1954). Od roku 1939 do roku 1960 střídavě bydlel a nebydlel ve Finca Vigía, nyní Casa Museo de Ernest Hemingway (otevřeno pondělí–sobota 10.00–17.00, neděle 10.00–13.00; vstupné).

Po stopách Hemingwaye

Místo najdete 11 km jihovýchodně od Havany v San Fran cisco de Paula, a roz hodnete–li se ho navštívit, bude nutné pronajmout si taxi. Návštěvníci však do této elegantní vily nemohou vstoupit, dá se jen nahlédnout do dveří a oken – všechny pokoje jsou vybavené přesně jako za spisovatelova pobytu, polepené plakáty s bojujícími býky a plné více než 9 000 svazků knih, včetně takových titulů jako Průvodce lovením a rybařením na Kubě.

kuba, casa museo ernsta hemingwaye

Můžete se potulovat po bujné zahradě a hledat jeho motorový člun Pilar nebo bazén, kde se Ava Gardner jednou koupala nahá. Hemingway uschovával tuto loď 10 km východně od Havany v Cojímar. Vedle maličké pevnosti v malém starém městském koutě se nachází jeho busta, dávající pozor na celý záliv. Spisovatel často navštěvoval blízkou restauraci La Terazza .

Pláže pro domácí

Ta stojí za návštěvu zejména kvůli četným fotografiím Hemingwaye v akci. Kapitánem a kuchařem na jeho lodi byl rybář Gregorio Fuentes. Až do své smrti ve věku 104 let (v roce 2002) zasypával Gregorio návštěvníky historkami o svém hrdinovi. Vždycky popíral, že by on byl Santiagem, titulní postavou románu Stařec a moře, ale nic nenamítal proti tomu, že byl spisovatelovou inspirací k napsání jeho známé novely.

Dále na východ, přibližně 18 km od Havany (20 minut cesty), se táhnou dlouhé Playas del Este (Východní pláže). Tyto pláže nejsou tak kouzelné jako některé ostatní, ale vybírají si je Kubánci, kteří si nemohou dovolit trávit svou dovolenou v luxusním letovisku. Jsou to pláže nejblíže hlavnímu městu a ožívají hlavně o nedělích.

Kam se vydat dál?