Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero

Vińales

Město Vińales je překvapivě elegantní s okouzlující arkádovou hlavní ulicí a pěknými rustikálními výjevy v zadních uličkách. Poblíž benzínové stanice Cupet, když jedete z města na sever směrem na Puerto de Esperanza, je pěkná botanická zahrada Jardín botánico, o kterou se starají dvě starší dámy; jejich otec zde v třicátých letech zasadil stovky druhů rostlin.

Kuba a zeď prehistorie

Průvodce vás provede kolem ovocných stromů a květin a dá vám ochutnat tamní produkty (většinou se platí spropitným). Poblíž najdete několik turistických atrakcí, zajímavých spíše jako kuriozity. Na západ od města se nachází vápenec mogote, na který dělníci – pověření samotným Fidelem – zavěšení na lanech namalovali v 60. letech Mural de la Prehistoria - Zeď prehistorie s rozměry 120 m na výšku a 180 na šířku.

kuba, údolí vinales

Tato malba je příkladem špatného vkusu a lajdáckého provedení; zobrazuje vývoj od amonita po dinosaura a končí vyspělým Homo Sapiens (který byl pravděpodobně socialistou). Všechny zde zobrazené bytosti jsou původně z této oblasti.

Jeskyně Indiánů

Rozlehlé území 8 km na sever od města, Cueva del Indio (Indiánská jeskyně), bylo po dobytí jejich území útočištěm ukrývajících se indiánů. Prohlídka jeskyní zahrnuje krátkou plavbu v loďce (která byla kdysi ukradena emigranty pro neúspěšný pokus uprchnout na Floridu) po podzemní řece. Jak v okolí malby, tak i v okolí jeskyně se nacházejí slušné turistické restaurace.