Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
09. 04. - 24. 04.
54 975,-
27. 02. - 06. 03.
38 725,- Hotel Melia Las Dunas *****, Cayo Santa Maria

Prado a Havanské Pevnosti

Západně od nejstarší části a úzkých uliček Staré Havany se nachází oblast širokých bulvárů a velkých paláců. Nejkouzelnější – avenue Prado (oficiálně známá jako Paseo de Martí) – se táhne od Centrálního parku až k moři. Velké, ale zchátralé budovy s fasádami, které ztrácejí svou růžovou nebo zelenou barvu, a se zdobenými sloupy lemují promenádu vavřínů, plynových lamp a mramorových laviček.

V 19. století to bylo nejelegantnější místo na procházky ve městě. Nyní slouží jako minipark pro habaneros (tak se označují obyvatelé Havany), pro muzikanty, milenecké dvojice nebo děti, hrající si na podomácku vyrobe ných skateboardech nebo trénující baseball.

kuba, havana budova prada

Havanské pevnosti

Nejimpozantnější pevnosti na Kubě se nacházejí přímo nad obchodním přístavem v hlavním městě. Abyste se k nim dostali, musíte jet taxíkem skrz silniční tunel pod vodou. Ta starší, postavená na konci 16. století, je Castillo de los Tres Santos Reyes Magos del Morro, známější jako „El Morro“. Nejkrásnější výhledy na Havanu a na vyzývavá děla poskytuje díky své poloze v ústí přístavu právě ona.

Rozsáhlejší Fortaleza de San Carlos de la Cabańa (známá jako „La Cabańa“), ležící za přístavem, byla postavena po dobytí Havany Angličany v roce 1763. Největší pevnost, která kdy byla postavena na území patřícím USA, je překvapivě velmi dobře zachovaná a její zahrady a cimbuří bývají večer romanticky osvětleny. Ceremonie střely z děla, odehrávající se denně vždy ve 21.00 hod., označuje zavírání městských bran.