Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero

Plaza Vieja

Budete-li pokračovat kouzelnou Calle Mercaderes, dojdete na fascinující a trefně pojmenované náměstí Plaza Vieja, které pochází z 15. století; domy si na něm tenkrát stavěli bohatí obchodníci. S pomocí UNESCA dostává toto ná městí velmi pomalu novou tvář. Do jeho středu byla ovšem instalována naprosto se sem nehodící neoklasicistická mramorová fontána.

Hezký palác v jihozápadním rohu náměstí pochází z 18. století a je známý jako La Casona; byl přeměněn na výtvarné centrum. Z jeho balkónu máte celé náměstí jako na dlani. V severo východním rohu, na střeše žluto-bílé budovy, se nachází Cámera Oscura (otevřeno úterý–sobota 9.00–17.30; neděle 9.00–13.00; vstupné), která skýtá nádherný výhled na město a krajinu. Staré zadní uličky mají úžasný charakter. Na dolním konci Calle Cuba, mezi Sol a Luz, stojí budova ze 17. století Convento de Santa Clara , rozlehlý komplex, který se skládá z několika bloků.

kuba, plaza vieja

Rodiště José Martího

Uvnitř najdete klidný dvůr plný exotických stromů. Do roku 1919 zde byl klášter, nyní zde sídlí ústav památkové péče. Je to zároveň také hostel, Residencia Académica Santa Clara, který poskytuje několik tichých, jednoduchých pokojů, využívaných především skupinkami studentů. Plaza Vieja 33

Za vlakovým nádražím, mezi Calle Picola a Egido, je další turisticky zajímavá budova: skromná Casa Natal de José Martí (Calle Leonor Pérez, 314; otevřeno úterý–sobota 9.00–17.00, vstupné), rodiště básníka a státníka José Martího. Počet vystavených osobních věcí nenechá nikoho na pochybách, jak významnou osobou je Martí v kubánské historii: je považován za národního hrdinu.

Kam se vydat dál?