Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-

Matanzas a Cárdenas

Matanzas a Cárdenas jsou od Varadera sice vzdálená, co by kamenem dohodil, ale charakterem jsou naprosto odlišná. Jejich uboze zásobené obchody, prašné zadní ulice a primitivní do prava poskytují návštěvníkům Varadera příhodný a nefal šovaný pohled na každodenní kubánský život. Matanzas, 42 km západně od Varadera, je rušné a špinavé měs to, ležící podél hlubokého zálivu, které se stalo koncem 19. sto letí hlavním městem cukru na Kubě.

Na hlavním ná městí Parque Libertad, plném stromů, si můžete prohlédnout úžasně zachovalou lékárnu Museo Farmacéutico (otevřeno pondělí–sobota 10.00–17.00, neděle 8.00–12.00; vstupné), založenou v roce 1882. Catedral de San Carlos Borromeo, na ulici vedoucí východně k zálivu, je známá svými nástěnnými malbami.

Plaza de la Vigía kousek dál na východ se může pyšnit několika impozantními budovami: nejvý raznější je Palacio de Junco, ve kterém dnes sídlí druhořadé provinciální muzeum, určitě se vám bude líbit divadlo Teatro Sauto, postavené v roce 1863, které má řady lóží tepaných ze železa a strop s ná stěnnými malbami. Představení se zde konají téměř každý víkend.

Nejstarší atrakce na Kubě

Kousek dál směrem na jih najdete nejstarší kubánskou atrakci – jeskyně Las Cuevas de Bellamar (otevřeno úterý–neděle 9.00–16.00; vstupné). Objeveny byly v roce 1861 jedním čínským otrokem, a to zcela náhodou. Exkurze (v angličtině) vás zavede do rozlehlé místnosti s ukázkami stalaktitů i stalagmitů.

Zajímavosti v Cárdenas

K městečku Cárdenas, 15 km od Varadera, se štěstěna obrátila zády. Kdysi nejdůležitější přístav pro vývoz cukru na Kubě je dnes sešlým místem. Hlavní náměstí je poměrně elegantní a zdejší Museo Oscar María de Rojas (Avenida 4/Calle 12), druhé nejstarší muzeum v zemi, ukrývá bizarní sbírku předmětů.

Můžete navštívit také Museo de la Batalla de Ideas (otevřeno úterý–sobota 9.00–17.00; vstupné), slavnostně otevřené Castrem v roce 2001. Dokumentuje kampaň za repatriaci Eliána, místního chlapce, který byl středem mezinárodních sporů v letech 1999–2000. Jeho matka zemřela při útěku do Miami a po měsících vášnivých debat byl chlapec americkými autoritami navrácen zpět za svým otcem.

Kam se vydat dál?

Matanzas | Varadero | Matanzas a Cárdenas | Poloostrov Zapata