Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
24. 05. - 04. 06.
26 725,- Be Live Experience Varadero ****, Varadero

Sierra del Escambray

Ucelenější než horská pásma na východě a západě ostrova je Sierra del Escambray (pohoří Escambray), bezesporu nejkrásnější kubánské pohoří, jednoduše dostupné a pokryté bujnou vegetací. Pohoří má své vlastní mikroklima, takže je příjemně chladivým útočištěm před rozpáleným Trinidadem.

Národní park Topes de Collantes

Do národního parku Topes de Collantes se vydejte z Trinidadu na západ, do strmého 15 km dlouhého stoupání skrz hluboké lesy plné palem, eukalyptů a borovic. Projedete okolo zdravotnického letoviska, stalinistického komplexu, který se chlubí pěkným vybavením, ale jinak mu chybí život.

Odměnou na konci cesty vám budou dva nádherné vodopády: Salto de Caburní (62 m) a Salto Vega Grande. Obujte si pevné boty, neboť oba jsou dostupné pouze po úzké a často blátivé stezce. Můžete si také zaplavat v chladné vodě pod vodopády. Pokud chcete navštívit Caburní, zaparkujte u grafity pomalovaného Casa de Gallo a vydejte se po nedaleké stezce.

kuba, trinidad sierra del escambray

Prohlídky parku

Výlety v džípu si můžete objednat v jakékoliv cestovní agentuře v Trinidadu. Za vstup do národního parku se platí poplatek 6,50 dolarů. Sancti Spíritus Sancti Spíritus, přibližně 80 km východně od Trinidadu, je jedním ze sedmi původních Velázquezových měst.

Ačkoliv zde není celkem nic mimořádného k vidění, je zde několik zachovalých koloniálních budov. Úctyhodný kostel s věží, Iglesia Parro quial Mayor de Espíritu Santo, má základy z roku 1522, a je tedy nejstarším kostelem na Kubě (ačkoliv jeho nynější podoba byla dokončena v roce 1680). Poblíž je Puente Yayabo, nejstarší kamenný most na Kubě.

Kam se vydat dál?