Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero
17. 12. - 29. 12.
43 575,-

Zábava na Kubě

O zábavu je na Kubě dobře postaráno

Ačkoliv jsou kulturní aktivity od dob revoluce pod státním dozorem a od 50. let minulého století již v Havaně neexistují mafiány řízená kasina a kluby, jak ušlechtilá kultura, tak i kultura všedního nočního života na Kubě jen kvetou. Mimo letoviska může být obtížnější zjistit, kde se co děje, ale neformální hudební představení jsou všudypřítomná. V letoviscích se noční život soustředí do okolí hotelů a zahrnuje celou škálu zábavy, od příjemné živé hudby, tance a módních přehlídek až po karaoke na písně Beatles.

Bary a kavárny

Bary a kavárny jsou místa, kde si můžete dát mojito, daiquiri nebo ron (rum), vykouřit Cohibu a většinou i uslyšet živou hudbu v tom pravém kubánském rytmu. V Havaně byste neměli minout podniky, které se vztahují k Hemingwayovi: La Bodeguita del Medio a El Floridita. Příjemné jsou také Café de Paris ( Obispo a San Ignacio), Café O’Reilly (O’Reilly a San Ignacio)

Legendární havanská El Floridita

Monserrate (Monserrate a Obrapía) a El Patio ( Plaza de la Catedral ). Několik pěkných míst je i na Plaza Vieja – Cervecería Taberna de La Muralla, kde vaří domácí sladové pivo, nebo Café Taberna naproti na Mercaderes esq. Teniente Rey, postavená ve stylu 50. let, je věnovaná skvělému kubánskému zpěvákovi Beny Morému.

Dobré bary najdete i v některých hotelech, např. hotel Sevilla (známý z díla Grahama Greena Náš člověk v Havaně), bar na střeše v hotelu Ing la terra a bar v hotelu Havana Libre’s Turquino (s úžasným výhledem z 25. patra). Bar na terase v 5. patře hotelu Casa Granda v Santiagu de Cuba nabízí mj. kouzelný výhled a živou hudbu.

Hezké místo, kde si můžete dát studené pivo, zaplacené v pesos, je Taberna Dolores, která má obvykle představení živé hudby ve dvoře. Na rohu Calle Calvario najdete Café Isabelica, uctívané nonstop rejdiště nacházející se v domě 300 let starém. Je to ten druh místa, kde se zdá, že se Kubánci a turisté dají dohromady v mžiku sekundy. Hotel Castillo v Baracoa má bar s úchvatným výhledem a častými koncerty živé hudby.

Kalendář akcí

Buró de Convenciones (Calle M e/17 y 19, Vedado) poskytuje informace a kontaktní detaily o všech festivalech a akcích, které se na Kubě konají během celého roku.

Leden:
Carnaval (Varadero). Trvá celý měsíc, noční pouliční party a průvody jednou za týden. Hotely organizují hodiny výuky kubánských tanců a taneční soutěže.

Květen:
Hemingwayův rybářský turnaj (Hemingway Marina, Havana). Čtyřdenní soutěž, která se pořádá od roku 1950 (v roce 1960 ji vyhrál Fidel).

18.–27. červenec:
Carnaval (Santiago de Cuba). Nejznámější kubánská slavnost, zahrnující comparsas (pouliční tance), která se postupně obnovuje poté, co byla kvůli ekonomickým omezením v období 1990–1993 zrušena. Týden trvající událost obvykle okolo 26. července navazuje na tradiční ukončení sklizně cukrové třtiny.

Říjen–listopad:
Mezinárodní baletní festival v Havaně. Setkání špičkových baletních souborů z celého světa; první setkání proběhlo v roce 1960 a koná se jednou za dva roky.

Prosinec:
Nový filmový festival Latinské Ameriky (Havana). Nejdůležitější filmový festival španělsky mluvících zemí, konající se první dva týdny v prosinci. Mezinárodní jazzový festival (Havana). Každé dva roky se opakující festival nejlepších jazzových umělců z Kuby a okolního světa: představení, pracovní dílny, přednášky, zkoušky...