Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
17. 12. - 29. 12.
43 050,- Playa Costa Verde ****, Playa Pesquero

Plaza de Armas

Plaza de Armas pochází z roku 1519, což je rok založení města (nejstarší v Havaně). Je lemováno mramorovými lavičkami a antikvariáty (středa–sobota). Uprostřed na vše dohlíží patriot Céspedes. Na východní straně náměstí stojí malý neoklasicistický chrám, El Templete, označující místo, kde v roce 1519 probíhala první katolická mše. Hned vedle se nachází jeden z nejluxusnějších hotelů ve městě, hotel Santa Isabel.

Velká, hranatá a příkopem lemovaná pevnost Castillo de la Real Fuerza (pevnost Královských vojenských sil) na severu je jednou z nejstarších na bývalém americkém území, byla postavena v roce 1558. Cimbuří poskytuje dobrý výhled přes celý přístav. La Giral dilla, bronzová korouhvička na jedné z věží pevnosti, která zobrazuje ženu pátrající na moři po svém ztraceném muži, se stala symbolem města a Havana Club rumu.

kuba, stara havana cespendes

Kde sídlil prezident

V roce 1791 se sídlo vlády a guvernéra (nebo předsedy vlády) přesunulo z pevnosti do nově postaveného barokního Palacio de los Capitanes Generales na západní straně náměstí. Tato kolosální stavba se později stala sídlem prezidenta a poté sídlem městského zastupitelstva, dokud se Castro neujal vlády. Dnes v něm sídlí Museo de la Ciudad de la Habana.

Za poklidným dvorem a sochou Kolumba čeká na návštěvníky řada nádherných mramorových pokojů s lustry, v některých najdete dělové koule nebo kočáry, jiné jsou vybaveny pozlaceným nábytkem. Nejposvátnější z pokojů připomíná kubánskou válku za nezávislost z 19. století a je v něm vystavena první kubánská vlajka a osobní věci generálů té doby.

Kam se vydat dál?