Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero

Severní a jižní ostrovy - Kuba

Kousek od severního a jižního pobřeží ostrova leží 3 kontrastující ostrovy. Na severu je to asi 3 km dlouhý a na většině míst jen pár stovek metrů široký korálový ostrůvek Cayo Levisa s původními plážemi, průzračným mořem a korálovými útesy. Z Palma Rubia je to půl hodiny cesty trajektem (odjíždí vždy v 10.00 a 17.30). Je zde špičkově vybavené potápěcí centrum a přes noc se můžete ubytovat v komplexu jednoduchých bungalovů ve Villa Cayo Levisa s restaurací a barem.

Ráj v Karibiku

Na druhé straně Kuby, přímo na jih od jižního pobřeží Pinar del Río, se nachází Archi pélago de los Canarreos. Jsou zde 2 hlavní ostrovy. Cayo Largo, ostrov 25 km dlouhý a nalézající se nejvýchodněji od souostroví Archipélago de los Canarreos, pro vás může být tím pravým rájem v Karibiku, pokud hledáte oslnivě bílou pláž a čistě modré moře.

Kromě kilometrů pláží zde není nic jiného, snad jen mangrovy, kosodřevina a půl tuctu pohodlných hotelů, poskytujících bohatou zábavu a možnost provozování množství vodních sportů. Na jednom konci ostrova najdete želvy hnízdící v písku. Na druhém se můžete potápět, plachtit, rybařit nebo si vyjet na lodi na 10 minut vzdálenou Playa Sirena, jedinečný pás písku, kde si můžete objednat občerstvení – specialitu z humra. Na Cayo Largo je však podstatně dráž než na pevnině.

Někteří turisté, kteří cestují s cestovní kanceláří, stráví na ostrově Cayo Largo celou svou dovolenou. Ti, kteří by již přece jenom pociťovali nudu, si mohou zaletět do půlhodiny vzdálené Havany nebo Varadera na jednodenní nebo třeba noční výlet.

kuba, cayo levisa.jpg

Ostrov Mládí

Naprosto opačná je situace je na Isla de la Juventud - Ostrov mládí, kde zase nepotkáte téměř žádného turistu kromě těch, kteří jsou ubytováni v poměrně izolovaném Hotelu El Colony (v zátoce Siguanea na malém jihozápadním hrotu ostrova) a kteří sem zavítali kvůli výjimečnému potápění na nedaleké pláži.

Je největším pobřežním ostrovem (v průměru měří 50 km), ale není tím nejhezčím. Říká se, že je místem děje románu Roberta Lousie Stevensona Poklad na ostrově a že zde piráti opravdu zakopali svůj poklad. Ostrov získal svůj název v 70. letech minulého století, kdy zde téměř 22 000 zahraničních studentů (zejména z politicky sympatizujících zemí) studovalo nejméně 60 škol.

Opuštěná historie a Punta del Este

Dnes už se ostrovu nedaří udržovat svou bývalou slávu: Počet zahraničních studentů se propadl na sotva 5 000 a po mono tónní krajinějsou roztroušeny opuštěné internátní školy. Nic méně ostrov je plný panenských pláží, které ještě nebyly objeveny, a v trochu zašlé jeskyni Punta del Este můžete prozkoumat záhadné symboly namalované před několika staletími indiány kmene Siboney.

Trochu více zábavy můžete zažít v malém hlavním městě ostrova Nueva Gerona, plném pruhovaných markýz v elegantních pilířových ulicích.

Kam se vydat dál?

Pinar del Rio | Město pinar del Rio | Vińales | Cayo Largo | Severní a jižní ostrovy