Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
24. 05. - 04. 06.
26 725,- Be Live Experience Varadero ****, Varadero

Cienfuegos

Přístavní město Cienfuegos (250 km jihovýchodně od Havany) je posazené v zádi rozlehlého zálivu. Navzdory průmyslu na jeho okraji je centrum města docela atraktivní, s neoklasicistickými domy v pastelových barvách. Mnoho cestovatelů se zde zastaví na své cestě do Trinidadu. Důležitým místem ve městě je Parque José Martí, jedno z největších náměstí v zemi.

Sídlo vlády

Zde se nachází monumentální červené a klenuté kanceláře vlády, katedrála z počátku 19. století s překvapivým zlatavým interiérem a hudební hala (casa de la trova). Doporučujeme zaplatit si prohlídku s průvodcem po nejhezčí koloniální budově ve městě, Teatro Tomás Terry, na severní straně náměstí.

Toto divadlo, vybudované v roce 1890, bylo pojmenováno po bohatém majiteli cukrových plantáží z Venezuely. Interiér, z velké části původní, má hezký strop s freskou a polokruh terasovitých lóží a dřevěných sedadel. Kdysi zde vystupovali Enrico Caruso a Sara Bernhardt; o víkendech se vám může podařit zhlédnout představení jednoho z nejlepších kubánských baletních souborů.

Catedral de la Purisma Concepción byla postavena v roce 1870 a stojí na východní straně náměstí. Má atraktivní interiér s barevnými francouzskými okny, na kterých je vyobrazeno 12 apoštolů. Prado je hlavní dopravní tepnou ve městě.

kuba, cienfuegos

Hrad Castillo de Jagua

Je to palmová riviéra, která vás povede okolo elegantních pobřežních vil až k úzkému výběžku země, vyčnívajícímu do zálivu. Na konci Punta Gorda blízko konce Malecón (Calle 37) dojdete k Palacio de Valle. Tento zdobený palác byl postaven v roce 1917 a jeho stropy a zdi jsou pokryty vzorovaným kamenným zdivem. Dnes je v něm restaurace.

Hrad Castillo de Jagua u ústí zálivu na jeho západní straně byl v roce 1732 (tedy dlouho před založením města v r. 1819) vybudován Španěly jako obrana proti pirátům. K hradu se dostanete na malém trajektu z hotelu Pasacaballo na východní straně zálivu. Pláž blízko hotelu – Playa Rancho Luna – je nejlepší v okolí.