Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero
17. 12. - 29. 12.
43 575,-

Staré Santiago

Staré Santiago je část města, která má největší atmosféru. Castro přednesl svou vítěznou řeč v samém srdci města, z balkónu měst ské radnice v Parque Céspedes. Toto atraktivní místo je spíše náměstím než parkem, s vysokými stromy, plynovými lampami a železnými lavičkami. Parque Céspedes dominuje katedrála se dvěma věžemi.

Nejstarší dům na Kubě

Basilika stála na tomto místě již v roce 1528, ale její nynější podoba byla dokončena teprve v 19. století, po sérii zemětřesení a požárů. Západní stranu náměstí zdobí opravdu krásná Casa Diego Velázquez, postavená v roce 1516 jako rezidence zakladatele sedmi původních villas.

Nejstarší dům na Kubě a zřejmě i na celém území původní Ameriky je v pozoruhodně dobré kondici. Je v něm umístěno Museo de Ambiente Histórico Cubano, jeho pokoje překypují pěkným nábytkem z tohoto období a dřevořezbami. Dům je obklopen dvěma příjemnými dvory. Zkuste si nevšímat uboze zreali zovaných reprodukcí nástěnných maleb na dvorech.

kuba, homosapiens

Calle Heredia

Přes náměstí dojdete k elegantnímu hotelu Casa Granda, který byl otevřen v roce 1914. Jeho bar na terase v pátém patře umožňuje krásný výhled na věže katedrály a město za nimi. Epicentrem kultury a turismu v Santiagu je Calle Heredia východně od náměstí. Velmi známá budova ve městě, Casa de 72 Orient: východ Kuby la Trova (hudební hala), hostila téměř každou legendu kubánské hudby. Řada vystoupení začíná již dopoledne a představuje každý hudební styl kubánské hudby od son a guarachas až po bolero a salsu.

Na tomto místě rozhodně nesmíte večer chybět. Calle Heredia je dnem i nocí plná prodavačů suvenýrů a řemeslníků. Budete-li pokračovat ulicí dolů, dojdete k Museo del Carnaval, které vystavuje hudební nástroje, fotografie a artefakty Santiagského karnevalu. Konají se zde představení afro-kubánské hudby a tance (neděle–pátek v 16.00), stejně tak jako v obchodě Artex kousek výš po ulici.

V Calle Heredia najdete také Casa Natal de José María Heredita (otevřeno úterý–sobota 9.00– –20.00; vstupné), kulturní centrum a rodné místo kubánského básníka, po kterém je tato ulice pojmenována.

Bacardi a Muzeum?

Poblíž na Calle Pío Rosado se nachází Museo Provincial Emilio Bacardí (otevřeno pondělí 12.00–20.00, úterý–sobota. Velkolepá katedrála na Parque Céspedes 10.00–20.00, neděle 9.00–13.00; vstupné) s rozsáhlou sbírkou kubánského i evropského umění, archeologickou sbírkou (včetně 3 000 let staré egyptské mumie) a také sbírkou artefaktů z nedávné historie. Muzeum je umístěno v šokující, grandiózní neoklasicistické budově v malé uličce.

Je pojmenováno po svém donátorovi a bývalém starostovi města, jehož rodina založila rumovou říši Bacardi (po revoluci přesunuli ředitelství do Puerto Rico). Jedno z nejhezčích míst v San tiagu, kde můžete pozorovat obyvatele města, je Plaza Dolores, stinné náměstí lemované koloniálními domy (v několika z nich jsou turistické restaurace).

Kam se vydat dál?