Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero
17. 12. - 29. 12.
43 575,-

Plaza de la Revolución

Plaza de la Revolución je rozlehlé prostranství, kde se konají politické manifestace, většinou ale bývá prázdné. Náměstí dominují výškové budovy ministerstev, postavené v 50. letech Batistou, památník José Martí – obrovský betonový obelisk, vypadající jako odpalovací rampa – se zamyšleným kubánským hrdinou a muzeum o jeho životě (otevřeno pondělí–sobota 9.00–17.00; vstupné).

Z obelisku je nádherný panoramatický výhled. Budova ministerstva vnitra, zkrášlená obrovskou železnou nástěnnou sochou Che, bývá v noci osvětlena. Miramar Atraktivnější je exkluzivní předměstí Miramar na západě. Vily předrevolučních boháčů byly státem znárodněny a rozděleny na byty nebo přeměněny na kanceláře. Nicméně ambasády na Avenida 5 stále naplňují okolí pomalým privilegovaným dojmem.

kuba, cheguevara

Atrakce a CIA

Na rohu Calle 14 sídlí Museo del Ministerio del Interior (otevřeno úterý–pátek 9.00–17.00, sobota 9.00–16.00; vstupné), které nabízí ke zhlédnutí velmi zajímavé expozice vztahující se ke špionáži CIA, včetně šifrovacích zařízení, vysílaček ukrytých ve falešném kameni nebo řady výbušných materiálů.

Nepřehlédněte výškovou budovu ruské ambasády mezi Calle 62 a 66, shlížející na celý svět jako brovský betonový robot. Atrakcí (a to doslova) je Maqueta de Habana (Calle 28, 113 e/Avenida 1 y 3; otevřeno úterý–sobota 9.30–17.00; vstupné), mo del celého města v ohromujícím měřítku 1 : 1000. Havana je poměrně rozlehlá, ale návštěva Maqueta vám pomůže v lepší orientaci.

Kam se vydat dál?