Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
23. 04. - 02. 05.
28 650,- Hotel Sol Cayo Santa Maria ****, Cayo Santa Maria
23. 04. - 02. 05.
29 975,- Hotel Sol Cayo Santa Maria ****, Cayo Santa Maria
23. 04. - 02. 05.
28 475,-

Provincie Pinar del Río

Nejzápadnější oblast Kuby. Je to cíp země s Mexickým zálivem na severu a Karibikem na jihu. Nacházejí se zde některé nejkrásnější kubánské přírodní oblasti, jako např. bujné pohoří Guaniguanico a okolní mozaika svěže se zelenajících polí (vegas), kde se pěstuje nejlepší tabák na světě. V krásném údolí Vińales vytvářejí tabáková pole a starobylé vápencové formace kouzelnou scenérii, připomínající spíše jihovýchodní Asii než Karibik.

V tomto zejména zemědělském kraji narazíte spíše než na auta na voly obdělávající půdu a sedláky na koních (guajiros). Obyvatelům Havany se toto území může jevit jako ubohý zapadákov, ale téměř ospalé tempo, krajina beroucí dech a přátelští obyvatelé dělají z Pinar del Río jedno z nejkrásnějších míst na Kubě. Pláže a skvělé podmínky pro potápění sice najdete směrem dále na západ, poblíž Playa María la Gorda, ale pro většinu návštěvníků je nejatraktivnější neodolatelné městečko Vińales a jeho krásné údolí.

kuba, homosapiens

Výlet do botanické zahrady ostrova Kuba

Mnoho turistů se účastní pouze jednodenních výletů, které jsou organizovány některým z havanských hotelů, nejlepší však je zůstat ve Vińales s kouzelným výhledem na údolí přes noc. Na průzkum této oblasti se z Havany vydejte západně po autopista (dálnice) spojující Havanu a hlavní město provincie Pinar del Río.

Asi po 63 km minete rovnou planinu posetou palmami a zamíříte do Soroa – u úpatí hory, blízko malého turistického komplexu, se choulí bohatě obdarovaná botanická zahrada. Při její obhlídce s výkladem objevíte zahradu orchidejí, liči a mango, kávovníky a úžasné odrůdy stromů jagüey a ceiba. Z restaurace ve vile Castillo de las Nubes, na blízké hoře, je ohromující výhled.

Kam se vydat dál?