Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
24. 05. - 04. 06.
26 725,- Be Live Experience Varadero ****, Varadero

Nová Havana

Zdi ohraničující Starou Havanu byly v 19 století zbořeny, aby byl umožněn rozvoj města dále na západ. Dlouhá, ale rozpadající se šestiproudá silnice Malecón (vlnolam), vinoucí se podél severního pobřeží města, spojuje Centrální Havanu a Vedado. Vyjížďka po nábřeží se však díky škodlivým slaným sprškám podobá spíše vyjížďce pod hladinou moře.

Původně barevné budovy ve východní části Malecónu – výkladní skříně tragické okázalosti – vypadají, jako by se rozpadaly přímo před vámi. Na pobřeží se za pěkných ve čerů schází havanská mládež, pouští draky, plaví se na loďkách, plave kolem skal a vydává se na moře rybařit na obřích pneumatikách. Ačkoliv se mnoho návštěvníků bude soustředit na historickou Starou Havanu a na její muzea, novější oblasti poskytují fascinující pohled na místa, kde žije a pracuje většina lidí.

kuba, deti

Obytná zóna Havany

Nej za jíma vější částí Nové Havany je Centrální Havana a Vedado. Centrální Havana je přelidněná španělská čtvrť lidí nižších a středních vrstev s málo turistickými atrakcemi, i když procházka po jejích prašných ulicích a pohled na rozpadající se fasády může být „oči otvírající“ zkušeností.

Vedado je hlavní obchodní a obytná zóna – epicentrum obyvatel střední třídy – se spoustou parků, pomníků, hotelů, restaurací, divadel a havanskou univerzitou. V 50. letech bylo „předměstí“ Miramar územím elity, dnes se v něm nachází kanceláře bohatých zahraničních společností investujících na Kubě a také diplomatické mise cizích vlád.

Kam se vydat dál?