Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
17. 12. - 29. 12.
43 050,- Playa Costa Verde ****, Playa Pesquero

Varadero

Návštěvníci Varadera se dělí buď na nadšené zastánce, nebo na zanícené odpůrce. Dlouhý poloostrov se spoustou hotelů, restaurací, barů, rychlého občerstvení a samoobsluh se velmi odlišuje od všeho ostatního na Kubě. Varadero je zájezdovou destinací a mnoho návštěvníků sem přiletí a po celý svůj pobyt ho už neopustí.

Jestliže však chcete pochopit, proč je Kuba tak fascinujícím místem, budete muset utéci alespoň na několik jednodenních výletů. V městech po celé Kubě narazíte na turisty, kteří se – jako kriminální uprchlíci – radují, že opustili Varadero. Stále však zůstává spousta nadšených lidí, pro které je toto místo rájem na zemi: 20 km dlouhá pláž s doslova bílým pískem a mělkou, čistou vodou.

Kuba Varadero – sídlo milionářů

Varadero nevzniklo z popudu této vlády jako prostředek pro získání tolik chtěné tvrdé měny (i když úředníci jej považují jen za dojnou krávu, stejně jako Cancún). Bylo to už ve 20. letech, kdy toto místo poprvé přilákalo milionáře, kteří si zde postavili své honosné prázdninové vily.

V čele všech byl Alfred Irenée Dupont, který koupil většinu poloostrova a usadil se v lukrativním přímořském Mansion Xanadú, který byl postaven v roce 1930 a nyní je z něj exkluzivní šestipokojový hotel. Turismus se zde rozvinul zejména po druhé světové válce, kdy se postavila kasina a zařízení jako hotel International.

Dokonce i pláž, největší devíza Varadera, může být problematická. Severní vítr vyvádí s pravidelnou přesností a záchranáři vyvěšují červený praporek, aby upozornili na možnost nebezpečí spodního zpětného proudu. Často je zde také silně cítit vůně ropných těžebních věží v okolí letoviska Varadero.

kuba, plaze varadero

Moskyti a jiné překážky

Prostituce a buzerace již nejsou takovým problémem jako dříve (po razantním zásahu v roce 1999), ale opravdu otravní jsou moskyti a jiný hmyz. A navíc se letovisko, které nemá žádné centrum, rozkládá na 17 km, takže pokud se po něm chcete pohybovat, potřebujete nějaký dopravní prostředek. Na druhou stranu má Varadero spoustu pohodlných hotelů (většina z nich je majetkem mezinárodních podniků se společnou majetkovou účastí), otevřených barů a umožňuje věnovat se rozmanitým vodním sportům.

A na rozdíl od jiných částí Kuby je zde povoleno opalování se nahoře bez. Jestliže se už začnete na pláži nudit, můžete se zúčastnit některého z výletů do jakéhokoliv kouta na ostrově – včetně Havany.

Je libo suvenýr z Kuby - Varadera?

Varadero okupuje dlouhý a úzký písčitý výběžek země s vodou na obou stranách a s mostem spojujícím ho s pevninou. Mezi Calle 25 a 54 najdete místní kubánskou komunitu se starodávnými Cadillaky, zaparkovanými před vratkými dřevěnými bungalovy.

Nejživější oblast je v okolí Calle 54 , kde se nachází nákupní středisko, velké množství barů a restaurací a také Retiro Josone, hezký palmový park vysázený okolo jezera, kde je nabízena možnost projížděk na lodích. Několik kilometrů východněji se rozprostírá nejnovější hotelový komplex a v Xanadú golfové hřiště s 18 jamkami.

Kam se vydat dál?