Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie
PředchozíPředchozí
DalšíDalší

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

27. 02. - 10. 03.
28 574,- Gran Caribe Club Kawama ***, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 17. 03. - 28. 03.
33 490,- Dos Mares **, Varadero
27. 02. - 10. 03.
44 174,- Naviti Varadero ***+, Varadero
27. 02. - 10. 03.
28 574,-

Hudba

Nejen živá hudba

S vlnou mezinárodní popularity tradiční kubánské hudby stále více také turisté se dožadují živé hudby. Určitě nebudete muset sejít daleko z vaší plánované trasy, abyste slyšeli živý koncert.

Skupinky potulných muzikantů najdete téměř všude, od letištní haly až po restaurace. Stačí se procházet po ulicích Havany,Santiaga nebo Trinidadu a narazíte s největší pravděpodobností na nějaký večírek s živou hudbou, nebo se dokonce v nějaké zadní uličce může odehrávat improvizované jammování.

Všechny styly kubánské půvabné tradiční hudby – habaneras, son, boleros, guarachas, guajiras a další – uslyšíte v každém casa de la trova, obvykle je to hezká stará budova na hlavním náměstí nebo nedaleko něj. Představení jsou amatérská a profesionální, konají se odpoledne a večer a jsou zdarma nebo za minimální vstupné 1–2 americké dolary. Zvláště večer o víkendech,

Kubánský kabaret Tropicana

V plném proudu kdy narazíte na živý mix Kubánců a turistů, ostrovní casas de la trova opravdu swingují. Nejznámější je v Santiagu de Cuba (která vystřelila ne jednu hvězdu), ale nejkouzelnější jsou v Trinidadu, Baracoe a Camagüey.

Kromě klasické akustické hudby si Kuba libuje také v jazzu a salse. V Havaně mají milovníci salsy možnost výběru z mnoha klubů, kam si mohou večer i odpoledne za menší vstupné zajít zatančit. Tančí zde kubánci i turisté, jak zdatní tanečníci, tak i začátečníci.

Diskotéky

Diskotéky pulzují jak v kubánském, tak i evro-americkém rytmu. Pokud patříte mezi jejich vyznavače, doporučujeme navštívit Habana Café (diskotéka v hotelu Meliá Cohiba v Havaně) a hotel Santiago v Santiagu. Jsou to místa plná pozlátky, kde se vás pokusí kontaktovat a opít pasáci všeho druhu.

Tanečnice Sabado v El Palenque v Havaně

Ve Varaderu můžete zajít do Palacio de La Rumba, na konci třídy Las Américas, který je populární mezi mladými lidmi a o víkendu se zde pořádají vystoupení salsy, nebo do klubu Mambo, na Autopista Sur vedle Gran Hotelu, který je podobný, ale hraje se zde živá muzika. V motelu Las Cuevas v Trinidadu najdete diskotéku s živou zábavou i v pozdních nočních hodinách, kdy už mají ostatní kluby ve městě zavřeno. V Guardalavaca zamiřte na disco pod širým nebem La Roca, nacházející se přímo nad pláží.

Kabaret

Kabarety jsou odkazem kubánských kasin a stejně tak i shromaždištěm turistických dolarů. Hopsající polooblečené tanečnice – mulatky v jiskřivých kalhotkách a jen se dvěma hvězdami umístěnými na strategických místech – nemusí být přesně tím, co si mnozí představují pod pojmem socialistická doktrína, ale tohle je komunismus v Karibiku.

I když nejlepší show (v klubech Tropicana v Havaně a Santiagu de Cuba) jsou na kubánské poměry docela drahé, nevidět alespoň jedno velké hudebně-aneční vystoupení na vlastní oči by byl hřích. Tropicana v Havaně (Calle 72 #4504 e/43 y 45, Marianao, tel. 07 – 267 0110), založená v roce 1939 v okouzlující aréně pod otevřeným nebem, je neoddiskutovatelně královnou kabaretů. V předrevolučních dobách zde koncertovali takoví umělci jako Nat King Cole.