Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

Kubánská salsa Kubánská salsa 16. 02. - 26. 02.
63 990,-
To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 23. 10.
75 990,-

Služby

Policie

Většina kubánských policistů je přátelská a nápomocná, ačkoliv občas obtěžují Kubánce (nebo kohokoliv tmavé pleti, kdo jako Kubánec vypadá), kteří doprovázejí cizince. Některé turisty všudypřítomnost policie znepokojuje, jiné naopak uklidňuje.

Pošta

Známky si můžete koupit za dolary v hotelu, ale jejich cena bude větší než za pesos na poště. Některé známky špatně lepí a budete si muset půjčit lepidlo. Kubánský poštovní systém je extrémně nespolehlivý a pomalý. Pohlednicím (tarjetas postales) poslaným do Evropy trvá dva týdny až měsíc, než dorazí.

Pošta posílaná na Kubu ze zahraničí často nedojde na místo určení vůbec. Pošty jsou obvykle otevřeny v pracovní dny od 9.00 do 17.00 a o sobotách od 9.00 do 15.00. Poštu najdete v každé vesnici, města mají pošt několik. Nejlepší pošta v Havaně je hotel Havana Libre ve Vedadu (Calles L a 23). Výkonnější poštovní služby jsou dostupné přes DHL celosvětovou službu, která má kanceláře v několika městech. V Havaně se nachází jedna v hotelu Havana Libre.

havana kuba nákupy

Průvodci a prohlídky

Většina turistů přijíždí na Kubu s cestovní kanceláří, která může nabízet jeden nebo dva výlety. Jestliže si přejete cestovat nezávisle a našli jste zájezd, v jehož ceně je ubytování a letenka a který je levnější než samostatná letenka nebo ubytování, můžete se od zájezdu odpojit a cestovat po Kubě samostatně.

Spousta lidí se zapíše do hotelu a pak si cestuje po svém. Nejoblíbenějším a nejpřímějším způsobem, jak prozkoumat Kubu, je zúčastnit se skupinového výletu. Avšak tyto výlety – dostupné v každém turistickém hotelu a vedené dobře připravenými, anglicky mluvícími průvodci – vás mohou odříznout od mnoha nejzajímavějších aspektů kubánského života.

Tyto exkurze jsou organizovány doslova na jakékoliv místo a z jakékoli oblasti. Většina z nich je flexibilních a umožní vám kdykoliv se odpojit, zůstat přes noc a vydat se na průzkum samostatně. Průvodci na volné noze, kteří vám nabízejí, že vás vezmou do casas particulares a paladares (soukromě vedené ubytovny a restaurace) nebo že vám seženou doutníky nebo prostitutku, jsou na Kubě všudypřítomní.