Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 12. 10. - 24. 10.
75 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Pullman **, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 24. 06. - 30. 08.
59 990,- Dos Mares **, Varadero
17. 12. - 29. 12.
43 050,- Playa Costa Verde ****, Playa Pesquero

Ubytování a hotely

Během posledních několika let se normy a ubytovací zařízení radikálně zlepšily. Nové nebo zrestaurované hotely v letoviscích a Havaně mají plavecký bazén, restaurace, bufety, butiky, klimatizaci a satelitní TV. Hotely v letoviscích nabízejí nonstop zábavu od aerobiku a kurzů španělštiny až po zápasy vodního póla a soutěže o nejlepší opálení.

Skromnější hotely nabízejí domácí zábavu a plavecký bazén. Kdekoliv jinde jsou hotely méně lákavé. Cizinci jsou ubytováváni ve velkých ohyzdných betonových budovách sovětského stylu, situovaných na okraji měst. Dodávka teplé vody je přerušovaná. Mnoho menších a levnějších hotelů cizince vůbec nepřijímá.

kuba, trinidad

Casas particulares

Soukromé ubytování v kubánských domovech – je levnou alternativou, která umožňuje cizincům neobvyklý pohled na místní život. Ceny jsou různé: v Havaně za dvoulůžkový pokoj zaplatíte mezi 25 až 40 dolary, zatímco v méně navštěvovaných lokalitách 15 až 25 (a ještě můžete zkusit smlouvat).

Buďte opatrní při výběru casa. Majitelé nelicencovaných casa riskují ohromné pokuty, pokud budou přistiženi, jestliže si tedy příbytek vyberete, buďte alespoň velice diskrétní. Kromě období okolo Vánoc a Nového roku si ubytování nepotřebujete rezervovat předem. Komunikovat pomocí telefonu nemusí být na Kubě zrovna jednoduché, proto je při rezervaci ze zahraničí dobré si prohlédnout stránku casaparticularcuba.org.

Toalety

Je jistější, když si s sebou vždy vezmete roli toaletního papíru, mnoho podniků ho totiž neposkytuje. A pokud ano, tak jen za poplatek (v pesos).

Kempování

Po celém ostrově se nachází samostatné kempovací prostory, ale spíše než stany nabízejí jednoduché chatky. V každém velkém městě si v kanceláři Campismo můžete vyžádat informace o místních kempech. Většinu z nich využívají Kubánci o prázdninách. Je zde také 16 kempovacích nebo parkovacích lokalit pro turisty s karavany. Jsou vybaveny vodou a elektřinou, zajištěn je také odvoz odpadu. Kontaktujte zahraniční agenturu, která vám vydá potvrzení, jímž se prokážete u Campertour, organizace pro kempování (Calle 3 y Malecón, Vedado).

Elektřina

V hotelích fungují elektrospotřebiče buď na 110 nebo na 220 V. Do některých zdířek je nutno zasunout zástrčku s plochými kolíky, do jiných s kulatými. Vezměte si s sebou adaptér, konvertor může být také užitečný.