Kam se vydat?
Minigalerie
Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie Galerie
PředchozíPředchozí
DalšíDalší

Další články

Dovolená s Fidelem a Che Guevarou: Poznejte „revoluční“ Kubu, dokud to jde ESO Travel na Novinky.cz
Chcete strávit dovolenou na pláži, v horách, výlety po městech a přitom na vlastní kůži zažít, jak se žilo za socialismu?
Sedm nej, které na Kubě nesmíte vynechat ESO Travel na Novinky.cz
Díky celoročně příjemným teplotám a minimu srážek v zimních měsících je Kuba jednou z nejoblíbenějších zemí...
Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi ESO Travel na Novinky.cz
Kuba byla a je karibskou legendou. I přes mnohá úskalí se tady žije naplno a každý den naplňují drobné radosti...

zájezdy Kuba

Velký okruh Kubou Velký okruh Kubou 24. 10. - 04. 11.
76 990,-
To nejlepší z Kuby To nejlepší z Kuby 15. 10. - 26. 10.
57 990,-
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 15. 10. - 26. 10.
32 990,- Sunbeach ***, Varadero
Kuba - Varadero Kuba - Varadero 15. 10. - 26. 10.
33 990,- Gran Caribe Club Kawama ***, Varadero

Ráj Karibiku - Severní a Jižní ostrovy

Přidáno: 23.02.2009 | Autor: Esotravel

Ráj Karibiku - Severní a Jižní ostrovy

Kousek od severního a jižního pobřeží ostrova leží 3 kontrastující ostrovy. Na severu je to asi 3 km dlouhý a na většině míst jen pár stovek metrů široký korálový ostrůvek Cayo Levisa s původními plážemi, průzračným mořem a korálovými útesy.

Z Palma Rubia je to půl hodiny cesty trajektem (odjíždí vždy v 10.00 a 17.30). Je zde špičkově vybavené potápěcí centrum a přes noc se můžete ubytovat v komplexu jednoduchých bungalovů ve Villa Cayo Levisa s restaurací a barem. 

Ráj v Karibiku

Na druhé straně Kuby, přímo na jih od jižního pobřeží Pinar del Río, se nachází Archi pélago de los Canarreos. Jsou zde 2 hlavní ostrovy. Cayo Largo, ostrov 25 km dlouhý a nalézající se nejvýchodněji od souostroví Archipélago de los Canarreos, pro vás může být tím pravým rájem v Karibiku, pokud hledáte oslnivě bílou pláž a čistě modré moře.

Isla-de-la-juventud

Kromě kilometrů pláží zde není nic jiného, snad jen mangrovy, kosodřevina a půl tuctu pohodlných hotelů, poskytujících bohatou zábavu a možnost provozování množství vodních sportů. Na jednom konci ostrova najdete želvy hnízdící v písku. Na druhém se můžete potápět, plachtit, rybařit nebo si vyjet na lodi na 10 minut vzdálenou Playa Sirena, jedinečný pás písku, kde si můžete objednat občerstvení – specialitu z humra. Na Cayo Largo je však podstatně dráž než na pevnině. 

Ostrov Mládí – turisty nevyhledávané místo

Naprosto opačná je situace je na Isla de la Juventud - Ostrov mládí, kde zase nepotkáte téměř žádného turistu kromě těch, kteří jsou ubytováni v poměrně izolovaném Hotelu El Colony (v zátoce Siguanea na malém jihozápadním hrotu ostrova) a kteří sem zavítali kvůli výjimečnému potápění na nedaleké pláži.

cayo-largo

Je největším pobřežním ostrovem (v průměru měří 50 km), ale není tím nejhezčím. Říká se, že je místem děje románu Roberta Lousie Stevensona Poklad na ostrově a že zde piráti opravdu zakopali svůj poklad. Ostrov získal svůj název v 70. letech minulého století, kdy zde téměř 22 000 zahraničních studentů (zejména z politicky sympatizujících zemí) studovalo nejméně 60 škol.

Opuštěná historie a Punta del Este

Dnes už se ostrovu nedaří udržovat svou bývalou slávu: Počet zahraničních studentů se propadl na sotva 5 000 a po monotónní krajině jsou roztroušeny opuštěné internátní školy. Nicméně ostrov je plný panenských pláží, které ještě ne byly objeveny, a v trochu zašlé jeskyni Punta del Este můžete prozkoumat záhadné symboly namalované před několika staletími indiány kmene Siboney. 

 

 

Komentáře